Пирин не се даде на Арда, завършиха при 1:1 в среща от 25-ия кръг на Ефбет лига

10 април 2023 21:55   22 коментара   8957 прочита

Пирин и Арда завършиха при 1:1 в среща от 25-ия кръг на Ефбет лига.

Домакините първи имаха възможност да стрелят към вратата на съперника, но Иван Тасев шутира твърде леко. След четвърт час Арда пропусна страхотна възможност за попадение, след като Абубакар Тунгара се засуети, а ударът му срещна гредата.

След 20-ата минута нападателят бе замесен в още две ситуации, преди да се контузи и да напусне играта в в 34-ата минута. До края на полувремето Арда имаше още още една добра възможност, но не успя да се възползва.

Арда започна по-силно втората част и резервата Шахредин Бухолда отправи опасен удар четвърт час след почивката, но Янко Георгиев спаси, предаде Блиц спорт.

Само няколко минути по-късно Славчо Шоколаров игра с ръка и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Радослав Цонев и откри резултата (1:0).

Арда остана с човек по-малко в 83-ата минута заради втори жълт картон на Илия Юруков.

Това позволи на Пирин да погледне по-смело към вратата на съперника и в продължението Преслав Йорданов изравни резултата (1:1).

Арда е на осмо място с 36 точки, докато Пирин е на 14-а позиция с 21.

Още за: Пирин   Арда   мач   Още от: Спорт